AKG Hakkında

                                                                                                  

Akademi Kariyer Günleri bu yıl 11..defa 2-3-4 Mayıs 2018 tarihlerinde Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığı ve Karyön Topluluğu ortaklığında düzenleniyor. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'ndeki 12.300 öğrenci, Gazi Üniversitesi genelindeki 73.000 öğrenci ve ulusal bazda ilgili üniversiteler ile Ankara’da ki 17 üniversitenin öğrencisine ulaşan bu organizasyon Gazi Üniversitesi Rektörlüğü tarafından da destekleniyor. 

AKG; paneller, stantlar ve workshoplar olmak üzere 3 ayaktan oluşuyor. 3 gün boyunca 420 kişi kapasiteli 100.Yıl Kültür Merkezi'nde kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının üst düzey yöneticileri panellerde konuk ediliyor. Yine organizasyon boyunca gün boyu fakülte içerisinde ortalama 50 firmaya kendilerini tanıtabilecekleri, staj ve iş başvurularını kabul edebilecekleri stant imkânı sağlanıyor. Workshop ayağında ana paneller dışında kişisel gelişim seminerleri, yabancı dil seminerleri, canlı mülakat deneyimleri fakülte içerisindeki seminer salonlarında gerçekleşiyor. 

Kurumlar, workshoplar ve stantların yanında organizasyona sponsor olarak da dahil olabiliyorlar. Ana sponsorlar, organizasyona maddi destekle katılıp organizasyonun her aşamasında yer alıyorlar. Lezzet sponsorları, organizasyon boyunca kuracakları stantlarla gıda ve içecek gibi ürünlerin dağıtımını gerçekleştiriyorlar. Hizmet sponsorları, iletişim, ulaşım gibi alanlarda sundukları hizmetlerle organizasyona dahil oluyorlar.